Thursday, November 1, 2007

PERİHAN'IN MENÜSÜ

Uzun zamandır bloğumu güncelleyemiyorum. Son zamanlarda yaşadığımız olaylar beni çoook etkiliyor. Yemek tarifi yazmak için elim klavyeye hiç uzanmıyor. Bir yanda insanlar canlarıyla uğraşıyor,dağlarda bayırlarda ne koşullarda yaşıyorlar....Hoş devletimiz askerlerimizi en azından yemek konusunda madur etmiyordur belki ama yinede annelerinin yaptığı sıcacık tarhana çorbasına hasret yaşıyorlardır diye düşünüyorum.....Böyle bir zamanda yemek tarifi yazmak bana çok ters geldi. Ama artık yeter diyerek en azından arkadaşımın menüsünü yayınlayayım dedim...
Geçen hafta sonu iş arkadaşım Perihan'a davetliydik. Laf aramızda kendisi pek marifetlidir. O akşamda menüde yok yoktu yani. Kral sofrası gibi bir menüyle karşılandık. Zavallım şanssızlığından o sabah 7:00 de elektrikler gitmiş akşam 5:30 da gelmiş. Bu kadar hazırlığı sağolsun annesi kuzineyi yakınca yapabilmişler. Anlayacağınız çok zahmet verdik. Perihancığım ellerine sağlık. Herşey çok güzel olmuştu. En kısa zamanda devamını da bekleriz:)))
Menüde neler mi vardı...
Havuçlu cevizli kek
Elde açma kıymalı patatesli börek
Lahana sarması
Yaprak sarması
Peynirli poğaça
Un helvası
Tavuklu börek
Baklava yufkasından yapılmış tatlı
Patates salatası
AFİYET OLSUN!!!!!!!!!!!

3 comments:

selin said...

Ay ay ayyy!!! Gerçekten de mönüde yok yokmuş valla :)) Allah bize de böyle arkadaşlar nasip etsin. Amiiiiin :)) Arkadaşın Perihan'ın ellerine sağlık.
Canım tabii ki senin de ellerine kollarına sağlık. Kapama tarifini yakında deneyebilirim. Çok lezzetli görünüyor. Sevgiyle kal...

etki alanı said...

Pastanın dışında tarifler görünce hoşuma gidiyor.Yapmayı sevmediğim için pastalara sadece iç geçiriyorum(yemesini sevenlerdenim).Ama böyle değişik tatların görüntülerini görünce tariflere atlıyorum adeta.
Lezzetli günler diliyorum.
Tütü

özgül said...

Gerçekten herşey çok güzeldi,bende ordaydım.Ellerine sağlık Perihancığım.Yalnız lahana sarmasına doyamadım belki tekrar sarıp bize getirmek istersin :-)